Advert

Aday adaylığı hak adaylık nasip

AK Parti Darıca Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için istifa eden Muzaffer Bıyık basın toplantısı düzenledi. Bıyık, aday adaylığını hak adaylığın ise nasip olduğunu söyledi.

Aday adaylığı hak adaylık nasip
Aday adaylığı hak adaylık nasip admin
Reklam

Genel Merkez’den istifa için onay alan AKParti Darıca İlçe Başkanı Bıyık, istifa dilekçesini İl Başkanı Abdullah Eryarsoy’a sunarken ilçe binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıya AK part iİl Yöneticisi Ayhan Naci Yılmaz, AK Parti Darıca İlçe Başkanvekili Ufuk Acay, parti yöneticileri, meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

''YÜZÜMÜZ HİÇ ÖNE EĞİLMEDİ''

Konuşmasına heyecanlı olduğunu dile getirerek başlayan Bıyık, ''Belki açılış konuşmasını başkan vekilimizin yapması lazımdı ama birden ben giriverdim konuya. Şu an itibariyle ilçe başkanı değilim. Değerli arkadaşlar malumunuz yaklaşık 2014-2019 yerel seçimlerinin sürecine girildiğinde, şahsımla alakalı genel merkezimize, il başkanlığımız vasıtasıyla bir talebimiz vardı. Yaklaşık 9 yıllık bir hizmetimiz var Darıca’da. İlçe başkanlığı sürecimiz var. Allah'a binlerce şükürler olsun, teşkilatlarımızla beraber bu süreci suhulet ile yönettik. Yaklaşık 8 seçim geçirdik beraber. Sekiz seçimde hiç yüzümüz öne eğilmedi hamdolsun. Hep başaralı süreçler geçirdik. Bir kısım vatandaşımızın bize sandıkta verdiği cevaplar olmuştur. Bunlarla alakalıda kendimce ders aldım, ders çıkardım. Ona göre yol haritası çizdik. Birlik ve beraberlikten hiçbir zaman ödün vermedik. Kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla, ana kadememizle, meclis üyelerimizle, belediye başkanlarımız ve değerli yönetimleriyle beraber hep diri ve canlı olduk’’ dedi. 

ADAY ADYLIĞI HAK, ADAYLIK NASİPTİR

 Bıyık, ‘’Hep reisimizi takip ettik. Daima Cumhurbaşkanımızın direktiflerine uyduk. Hep bunun üzerine siyaset yaptık. Geldiğimiz son noktada da genel merkezimize bu süreçle alakalı bir talebimiz oldu. Ben başta siyasi büyüklerimize, genel merkezimize bana böyle bir şansı verdikleri için teşekkür ediyorum. Çünkü bu işin başından beri hep söylüyorum, Belediye Başkanı aday adaylığı bir haktır. 9 yıllık ilçe başkanlığı yapan bir insan olarak kendimde bu hakkı görüyorum. Adaylık süreci nasip işidir. Siyasette nasibin kısmetin ne kadar ehemmiyet arz ettiğini bilen biriyim. 9 yıllık tecrübeyle bunlar sabittir. İnşallah Allah nasip ederse yarın 16.00’da aday adaylık başvurumu ilçe binamızda teşkilatlarımla beraber gerçekleştireceğim‘’ diye konuştu.

DARICA 15 YILDA ÇOK ŞEY KAZANDI

Adayın kim olduğunun önemli olmadığını ifade eden Bıyık, “Kazanan Darıca olacak” dedi. Mevcut başkan Şükrü Karabacak’ın 15 yılda önemli çalışmalar yaptığına değinen Bıyık, “Darıca’da çok güzel değişim ve gelişim yaşandı. Başarılı bir belediye başkanlığı yapan Şükrü Karabacak’a teşekkür ediyoruz” dedi.

ADAY OLURSAM YÜZDE 55-60 OY ALIRIZ

Aday olması durumunda Darıca’da yüzde 55-60 oy oranı ile seçimi kazanacaklarını ileri süren Bıyık, “Teşkilatıma ve Darıca’ya güveniyorum” dedi. Bıyık meclis ekibini de hem teknik hem mahalle hem de bölgesel dengeleri gözeterek oluşturulacağını kaydetti. Toplantıya ilçe yöneticileri ve partililer de katıldı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dursun: 'Köylü hem üretecek hem kazanacak'
Dursun: 'Köylü hem üretecek hem kazanacak'
Kocaeli’de konut satışlarında düşüş
Kocaeli’de konut satışlarında düşüş